Kayıt İçin Gerekli Belgeler

Kayıtlar Güzel Sanatlar Fakültesi Acıbadem Yerleşkesi’nde yapılacaktır.

 

Kayıt İçin Gerekli Belgeler;

- Adayın ÖSYS yerleştirme sonucunun internet çıktısı (ÖSYM Kontrol Kodu olmak zorundadır.) 

- Adayın mezun olduğu okuldan aldığı lise diplomasının aslı ya da yeni tarihli Geçici Mezuniyet Belgesi aslı (başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine geçmez)

- Daha önce bir Yükseköğretim Kurumundan mezun adaylar da lise diplomasını getirmek zorundadırlar. (Son mezun olunan üniversitenin diploması ile kayıt yapılamaz)

- Ek puandan yararlanarak ya da sınavsız geçişle yerleştirilmiş adayın alanı diplomasında veya mezuniyet belgesinde belirtilmemişse, adayın hangi okul ve alandan mezun olduğunu gösterir resmi belge getirilmesi zorunludur. (METEM programlarından mezun olanların diplomalarında okul adı olarak diplomayı düzenleyen merkezin adı yazılmaktadır. Liseyi yurt dışında bitirenler için, ayrıca T.C. Milli Eğitim Bakanlığı Denklik Belgesi gerekmektedir) 

- Askerlik durum belgesi (ASAL üzerinden yapılan sorgulamada askerlik sorunu tespit edilen adaylardan askerlik durum belgesi istenecektir. Askerlik durum belgesi, e-devlet şifresiyle giriş yapılarak ilgili adresten veya askerlik şubelerinden alınabilir) 

- 3 adet 4.5x6 cm boyutunda fotoğraf (Fotoğraflar son altı ay içinde, önden adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır) 

 

HIZLI ERİŞİM