TRİENALE ÇAĞRI ‘Geçicilik – Farklar’ ve Ötesi

Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nin 24-28 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleşecek olan, 7. Uluslararası Öğrenci Trienali’nde sizleri aramızda görmekten mutluluk duyarız.

Sergi, sempozyum, atölye ve kısa film gösterimlerinden oluşan Trienalin temasını bu kez ‘Geçicilik – Farklar’ ve Ötesi olarak belirledik. Trienal ile, geçmiş trienallerde olduğu gibi, öğrencileri, eğitmenleri, okulları, eğitim sistemlerini, kültürleri bir araya getirerek, bu birliktelikten doğacak yeni ve çeşitli bakış açılarının paylaşılmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz.  

Ana etkinlikleri 24-28 Ekim 2016 tarihlerinde gerçekleşecek olan Trienalin Atölye çalışmaları Nisan ve Ekim 2016 tarihleri arasında online veya aktif buluşmalarla gerçekleşecek ve yan etkinlikler olarak sürecek. Akademik yılın ikinci yarısından itibaren Ekim sonuna kadar yayılacak atölye çalışmaları, sanat ve tasarım ortamına hazırlanan gençlerin yoğun bir etkileşim ağı kurmasına, ayrıca Trienalin gerçekleşeceği Ekim 2016 öncesinde kurumlar ve bireyler arası güçlü bağların oluşmasına imkan tanıyacak. Trienal ile ilgili tüm bilgilere ulaşmak ve başvuru yapmak için triennial.marmara.edu.tr adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Sanat ve tasarımın çok boyutlu birlikteliklerini deneyimlemek üzere sizleri aramızda görmeyi umut ediyoruz.

 

Prof. Dr. İnci Deniz Ilgın

Dekan

HIZLI ERİŞİM